“Кнез Лазар” нови члан Прве лиге Расинског округа

Фудбалери крушевачког “Кнез Лазара” пласирали су се у Прву окружну лигу пошто су синоћ у бараж утакмици за пласман у Прву лигу Расинског округа победили другопласирани тим Друге лиге Расинског округа, екипу “Рубина” из Доњег Ступња са 2:1 (1:1).

У веома интересантној утакмици популарни Кнежеви повели су у 24. минуту. По десној страни одлично је прошао Никола Николић, а на правом месту нашао се Стефан Милосављевић за вођство кнежева. Гости су стигли до изједначења у 37. минуту, слободан ударац са неких 20 метара полулево извео је Микица Миљковић, који је искористио мајсторски неспремност одбране Кнежева који су још увек намештали зид и послао лопту у мрежу немоћног Шућура.

До краја полувремена офанзива Кнежева који су честим ударцима са дистанце покушавали да изненаде одличног голмана гостију Филиповића, а најуспеснији у томе био је Владан Бинић у 44. минуту, али је голман гостију био на висини задатка.

“Кнез Лазар” повео је у 55. минуту после одличне контре, Спасојевић је повукао идеално лопту полудесноа а онда сјајном дијагоналом пронашао на левој страни Младена Мијајловића који је као тане улетео у шеснаестерац “Рубина” и матирао немоћног Филиповића.

У наставку “Рубин” се отворио и више нападао док су Кнежеви из контри и полуконтри угрожавали гол Филиповића. Ипак по нама кључни детаљ десио се у 67. минуту када су играчи “Рубина” промашили шансу утакмице. По десној страни одлично је продро Миљковић, упутио лопту у средину, а тамо на само неколико метара од гола Кнежева био је Лисинац који је промашио немогуће.

У 76. минуту Кнежеви су пропустили да утакмици дају печат. Наиме, Владан Бинић као тане улетео је у празан простор, а с леђа га је срушио Душан Карић. Судија Милић показао је на белу тачку, а Карићу пут у свлачионицу што је изазвало буру протеста играча Рубина који су сматрали да је прекршај био ван шеснестерца. Ипак заврзламу је решио сам Бинић пошто је лоше извео пенал и лопту послао преко пречке. До краја, иако са играчем мање, гости су имали већи посед лопте, али је то било недовољно, па су Кнежеви славили пласман у Прву лигу Расинског округа.

Овај клуб популарног бившег голмана “Напретка” Крулета Миленковића основан је 2015. године и сваке године улазио је у виши ранг такмичења.

Александар Петковић Шера грејао је клупу кнежева, али је ипак 5 минута било довољно да уђе и помогне екипи да се пласира у виши ранг.

КНЕЗ ЛАЗАР – РУБИН (ДС) 2:1 (1:1)

Стрелци: 1:0 ( С.Милосављевић) у 24, 1:1 (М.Миљковић) у 37, 2.1 (М.Мијајловић) у 55.минуту. Стадион “Трајала”, гледалаца 500. Судија Бојан Милић (Крушевац). Опоменути играчи: Миленковић, Павловић, Милосављевић, Бинић и Мијајловић (Кнез Лазар), Јовковић (клупа), Николић (Рубин (ДС)). Црвени картон: Душан Карић у 76. минуту (Рубин (ДС)).

КНЕЗ ЛАЗАР: Шућур, Лазић (Ј.Павловић), Пајић, Милосављевић, Мијајловић, Поповић, Л.Павловић, Спасојевић, Николић, Миленковић (Ђокић), Бинић(Петковић).

РУБИН (ДС): Н.Филиповић, Карић, Миловановић, Човић, Милић, Лисинац, Аздејковић, С.Филиповић (Петровић), Ј.Николић, Шошић (П.Николић), Миљковић.