Минимални пораз Темнића 1924 у Јагодини

На Градском стадиону у Јагодини одигран је последњи меч 8. кола Прве лиге Србије где је екипа Темнића 1924 поражена минималним резултатом 1:0 од домаће Јагодине. У стартној постави варваринског прволигаша нису се налазили стандардни првотимци Лазаревски и Сибиновић, док су Лука и Марушић ипак започели овај меч.

Варваринци су припретили у 27. минуту када је лопта завршила поред гола домаћих, док су фудбалери Јагодине у 33. минуту имали своју прву прилику тако да се на одмор отишло без много шанси и са резултатом 0:0. у 67. минуту Јагодинци су имали први шут у оквир гола, док је минут касније играч домаћих Марко Ристић пропустио добру шансу.

У 76. минуту фудбалер Јагодине Марко Пауновић постигао је гол из офсајда који је судија Александар Живковић оправдано поништио, да би само минут касније, у 77. минуту, Стефан Миладиновић довео домаћи тим у вођство.

На конференцији за новинаре после утакмице шеф стручног штаба Темнића 1924 Радмило Јовановић истакао је задовољство данашњом игром у Јагодини и приметио да је његов тим из једне несмотрене ситуације примио гол и изгубио овај меч.

После 8. кола Прве лиге Србије, Темнић 1924 заузума 11. позицију са 10 бодова, док се Јагодина приближила и тренутно са 8 бодова заузима 12. позицију.