“ПЕТАРДА” У ВАРВАРИНУ! Темнић 1924 декласирао нишки Синђелић (ВИДЕО)

Фудбалери Темнића 1924 савладали су у 14. колу Српске лиге Исток екипу ОФК Синђелића из Ниша резултатом 5:0 (2:0) и већ седам недеља за редом држе лидерску позицију на табели. После ове утакмице Варваринци воде са 37 бодова и имају само 5 примљених голова у досадашњем делу првенства.

Од самог старта домаћин је кренуо силовито и држао игру под контролом да би већ у 20. минуту Драган Миловановић свој тим довео у вођство савладавши немоћног голмана Нишлија Николу Бабића. Само девет минута касније у листу стрелаца уписао се и млади Стефан Ђокић евро голом са 20 метара.

У другом полувремену иста прича као и у првом, Матија Павловић у 56. минуту повећава предност Темнићу на 3:0, затим Предраг Лука у 82. минуту лобује голмана Бабића за 4:0, да би коначан резултат од 5:0 поставио двоструки стрелац на овом мечу Драган Миловановић.

Наредног викенда игра се комшијски дерби на стадиону крај Западне Мораве где ће Варваринце угостити домаћа екипа Трстеника ППТ која је у овом колу ремизирала у Јагодини против истоимене екипе резултатом 1:1.

Резултати 14. кола Српске лиге Исток: Темнић 1924 – ОФК Синђелић 5:0; СФС Борац – Ртањ 2:0; Јагодина – Трстеник ППТ 1:1; Дунав – Радан 2:0; Моравац Орион – Јединство (Б) 2:3; Раднички (П) – Раднички (С) 6:0; Будућност – Цар Константин 0:3; Јединство (П) – Заплањац 1:2; Пуковац – ГФК Дубочица 1:4.