Пораз Темнића 1924 у Ужицу, Слобода славила головима Нешовића и Ђорђевића

Фудбалери Темнића 1924 из Варварина поражени су у предзадњем колу јесењег дела првенста Прве лиге Србије у Ужицу од домаће Слободе са резултатом 2:0 (0:0) и сад заузимају 14. позицију на табели Прве лиге Србије.

У првом полувремену игре имали ду добре шансе и домаћини и гости, а издвојићемо одличну шансу Мајдевца према голу домаћина, коју је Чубраковић успео да одбрани, као и Марушићев шут из слободног ударца кад је лопта прошла на мање од пола метра изнад гола.

После грешке одбране Темнића 1924, фудбалер Слободе Никола Нешовић у 50. минуту то користи и шаље лопту у небрањен део мреже голмана Јокића. Затим Мајдевац са неких 30 метара погађа стативу домаћих, да би у 83. минуту, после асистенције Николе Станојевића играч домаћих Дејан Ђорђевић поставио коначан резултат од 2:0.

После одиграних 14. кола Темнић 1924 заузима 14. позицију са 13 бодова, док је Слобода 9. са 18 освојених бодова. У последњем, 15. колу ПЛС, Варваринци дочекују на “Мичетовом стадиону” у Крушевцу екипу ТСЦ-а из Бачке Тополе, док фудбалери Слободе путују за Пирот где их очекује 15-то пласинара екипа Радничког.