Прошлонедељни дерби регистрован службеним резултатом 3:0, Темнић 1924 две утакмице код куће без публике

После напуштања терена у 87. минуту утакмице на прошлонедељном дербију у Варварину између домаћег Темнића 1924 и пиротског Радничког од стране гостујућих фудбалера, стигла је реакција надлежних из Фудбалског савеза Региона Источне Србије (ФС РИС).

Према информација до којих смо дошли Комесар за такмичење ФС РИС-а регистровао је утакмицу Темнић 1924 – Раднички (П) службеним резултатом 3:0 за домаћина, док се у образложењу одлуке наводи да се увидом у записник утакмице и допунским извештајем службених лица установило да гостујући играчи, на позив главног судије, нису хтели да наставе утакмицу па је иста регистрована службеним резултатом, сходно члану 49 Правилника о фудбалским такмичењима ФСС.

Дисциплински судија ФС РИС-а казнио је ФК Темнић 1924 због слабе организације утакмице и догађаја у 23. минуту и 87. минуту са две утакмице играња на свом стадиону без присуства публике и новчаном казном од 20.000,00 динара.