Крос РТС-а “Кроз Србију”

На данас одржаном Кросу РТС-а “Кроз Србију”, који се традиционално организује већ неколико година, широм Србије је трчало укупно 457.443 деце из предшколских установа, основних и средњих школа, што чини 60 одсто од укупног броја деце и ученика. По завршетку Кроса РТС-а најбољима су уручене дипломе.

Крос РТС-а “Кроз Србију” одржава се истовремено широм Републике Србије у школским двориштима, на спортским теренима и парковима и једна је од најмасовнијих спортских манифестација у нашој земљи. Ово је иначе веома значајна манифестација за популаризацију атлетике, али и спорта генерално.

Покровитељи манифестације су Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Министарство омладине и спорта, а у овогодишњем Кросу РТС-а, као и ранијих година, трчала су и деца из наше општине.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Напредак дочекује Раднички 1923 у понедељак, бесплатан улаз против Крагујевчана

Напредак на свом стадиону у понедељак дочекује Раднички 1923 из Крагујевца. Напредак је ове јесени…

Опширније
Categories Спорт

Спремите машине! Велики offroad спектакл на Јухору 27. децембра

Љубитељи offroad авантуре и ове године имају разлог више да се упуте ка планини Јухор,…

Опширније
Categories Спорт

Три медаље за Карате клуб “Темнић” на традиционалном турниру у Ужицу

У Ужицу је у суботу одржан традиционални карате турнир “Ужички победник”, који је и ове…

Опширније