Categories: Култура

Општина Варварин у емисији ТВ “Happy” “Прело у нашем сокаку” у суботу 21. септембра

У суботу, 21. септембра, од 11:00 до 13:00 часова, своју историју, традицију, културу, обичаје, народни мелос, туристичке, привредне и развојне потенцијале, гастрономске специјалитете, младе заљубљенике у фолклор и народно стваралаштво представиће општина Варварин у емисији “Прело у нашем сокаку” која се емитује на Телевизији “Happy”.

Промоција образовног система у Варварину, прича о великој победи устаничке војске на Варваринском пољу, о 23. септембру и борби за слободу, датуму који Варварин слави као свој Дан, као и великом јунаку Јови Курсули посебне су тебе емисије.

Кроз двочасовни тв мозаик, посвећен темнићком крају, гледаоци ће бити у прилици да сазнају шта је то што општина Варварин нуди потенцијалним посетиоцима и зашто је баш Темнић једна од најлепших дестинација за одмор и авантуру у централној Србији.

5 1 оцена
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Ново поглавље културне сарадње: Потписан Меморандум између Народног универзитета Трстеник и Народног музеја Крушевац

У циљу унапређења културне размене и очувања културне баштине, директор Народног универзитета Трстеник Данило Вуковић…

Опширније
Categories Култура

19. Међуокружна смотра фолклорних ансамбала осам округа 14. јуна у Орашју

Љубитељи народне игре и песме имаће прилику да уживају у богатом културно – уметничком програму…

Опширније
Categories Култура

Мала авантура у Варварину: Аладин и гусарка Лили повели најмлађе на “Пут око света”

Велика сала Општинске библиотеке Варварин била је препуна дечје граје, радозналих погледа и веселе енергије,…

Опширније