Categories: Друштво

Одржан састанак општинског руководства са мештанима Маскара

У Маскару је вечерас одржан састанак општинског руководства са мештанима ове месне заједнице где су становници овог села могли да поразговарају са председницом општине др Виолетом Лутовац Ђурђевић и њеним сарадницима и да изнесу своје предлоге, проблеме и сугестије када је у питању даљи развој Маскара.

Мештани су обавештени да ће ускоро бити настављени радови на изградњи канализационе мреже, за шта је обезбеђено 8 милиона динара кроз пројекат подржан од стране Кабинета министра без портфеља за развој недовољно развијених општина и 6 милиона динара из општинског буџета, а упознати су и са динамиком радова на изградњи Моравског коридора и очекивањима да ће деоница која пролази кроз општину Варварин бити завршена за најмање два месеца.

Оно што је такође важно, након завршетка прве трасе аутопута од Појата до Крушевца, извођач радова ће санирати све локалне путеве који су оштећени приликом транспорта материјала и извођења радова, што је и уговорна обавеза, тако да не постоји потреба да грађани буду забринути због тога.

Председница општине др Виолета Лутовац Ђурђевић обавестила је присутне мештане и да је недавно одржала заједнички састанак са председницом општине Ћићевац др Мирјаном Кркић и представницима компаније “Bechtel ENKA UK Limited” где су добиле уверавања да ће ова компанија изградити нови висећи мост између Маскара и Сталаћа.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар, главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest


0 Коментари
стари
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Асфалтиран пут у Тоболцу: Још једна успешно реализована инвестиција

Грађевинска сезона у трстеничкој општини наставља се предвиђеном динамиком, у складу са приоритетима и захтевима…

Опширније
Categories Друштво

Трстеник добија нову саобраћајницу и атмосферску канализацију уз подршку државе

Министарство државне управе и локалне самоуправе Републике Србије определило је општини Трстеник средства у износу…

Опширније
Categories Друштво

Системски линч новинара – захтевамо хитну реакцију институција!

Асоцијација новинара Србије (АНС) најоштрије је осудила све чешће и све бруталније нападе на новинаре…

Опширније