Запослени, пензионери и бројни гости свечано су обележили 73 године постојања и рада трстеничког Дома здравља “Др Сава Станојевић”. Обележавању овог значајног јубилеја присуствовали су и представници локалне самоуправе, који су заједно са домаћинима поделили тренутке сећања, захвалности и поноса.
У знак признања за дугогодишњи рад и посвећеност, уручена су признања здравственим и немедицинским радницима који су у периоду од 24. априла 2025. године отишли у пензију. Овај гест представљао је симболичну захвалност за њихов допринос развоју и функционисању установе.
Свечаност је започела полагањем цвећа на бисту оснивача и великана српске медицине, др Саве Станојевића, по коме Дом здравља носи име. Поштовање према његовом делу исказали су заменик председнице општине Трстеник Дејан Раковац и директорка установе др Жаклина Ристић, нагласивши значај неговања традиције и вредности на којима ова здравствена установа почива.

Присутнима се обратила директорка др Жаклина Ристић, која је упутила речи добродошлице и укратко подсетила на историјат Дома здравља, као и на најважније активности реализоване у протеклом периоду. Она је представила и планове за наредни период, истичући да је приоритет даљи развој и унапређење услуга.
“Поносни смо на стручност наших медицинских радника, на континуирану модернизацију опреме и посвећену бригу о пацијентима. Дом здравља ће и убудуће остати стуб примарне здравствене заштите, са јасним циљем очувања и унапређења здравља свих грађана наше општине”, истакла је Ристић.
Обележавање овог значајног јубилеја протекло је у духу заједништва и захвалности, уз јасну поруку да Дом здравља “Др Сава Станојевић” наставља да гради своју мисију ослоњен на традицију, али и окренут савременим изазовима у здравству.




