Categories: Спорт

Чарапански оптимизам пред сусрет са Спартаком

На старту пролећног дела сезоне у Суперлиги Србије, Напредак у понедељак, са почетком у 16 сати, на свом стадиону дочекује Спартак из Суботице. Шеф стручног штаба Владимир Гаћиновић је изјавио да је екипа током целог припремног периода добро радила, а услови за тренинге и утакмице у Турској били су на највишем могућем нивоу.

“Главни бенефит припрема у Анталији је што смо од четири пријатељске утакмице три одиграли са противницима класе, са којима у Србији никад не би имали прилику да се састанемо. Мислим пре свега на Рубин из Казања, Радомиак из Пољске и Гангвон из Јужне Кореје”, истакао је кормилар Чарапанског брода.

Владимир Гаћиновић је дуго водио екипу Спартака и добро му је познат Напретков ривал.

“У три наврата провео сам у Спартаку четири, или пет година и познато ми је како та екипа дише, знам играче. У питању је врло организован тим, добро вођен, имају доброг тренера. Офанзивно су оријентисани и могу свакога да победе. На последњој првенственој утакмици у Новом Пазару су били изразито бољи. Гледао сам и последњу припремну утакмицу у Суботици против Инђије. Изгубили су, али једно су пријатељске, нешто сасвим друго првенствене утакмице. Увек, пре свега, гледам у своје двориште, респект Спартаку, али уколико ми будемо на правом нивоу, ако енергија буде врхунска, мислим да можемо да се надамо повољном резултату”, обећава крушевачки стратег.

Оптимиста је и капитен Напретка Урош Љубомирац: “Припремни период је протекао у изванредном ритму, марљиво смо и напорно радили и сви са нестрпљење ишчекујемо почетак првенства. Спартак је квалитетна екипа, добро вођена и мотивисана од стране тренера, али ако у утакмицу уђемо како треба, сигуран сам да неће бити проблема и да ће бодови остати у Крушевцу”.

За дуел са Суботичанима тренер Гаћиновић не може да рачуна на младог репрезентативца Ђековића, који има парне картоне, као и Садиковића, који је обновио повреду на једном од последњих тренинга.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје Расинског округа од 2021. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Велики успех каратисткиња “Темнића” на турниру у Врњачкој Бањи

Протеклог викенда у Врњачкој Бањи одржан је 22. Интернационални турнир “Врњачка Бања Опен”, који је…

Опширније
Categories Спорт

Фудбалски спектакл у Ћићевцу: Слога нови првак и будући зонaш

У последњем колу Прве Расинске окружне лиге, фудбалери Слоге из Ћићевца приредили су спектакл за…

Опширније
Categories Спорт

Напредак победио Младост ГАТ у баражу за Суперлигу, “џокер” Стојиљковић донео опстанак

Напредак је победио екипу Младости ГАТ из Новог Сада у баражу за Суперлигу (1:0) и…

Опширније