Напредак завршио припреме и спреман дочекује пролећни део првенства

Напредак је данас одиграо последњу припремну утакмицу пред почетак пролећне сезоне у првенству Суперлиге Србије. Чарапани су победили српсколигаша Јединство 1936 са 3:0 и спремни чекају прву утакмицу са Спартаком у понедељак, 12. фебруара.

Стратег крушевачких црвено – белих Владимир Гаћиновић је извео два тима, по полувреме. У првом делу утакмице Напредак је био офанзиван и играло се на половини ривала, што је изазвало више прилоика за гол. Први гол за Напредак постигао је Андрија Мајдевац у 22. минуту, а други је пао четири минута касније, када је Благојевић опасно шутирао, а лопта се од стативе одбила иза леђа чувара мреже Јединства 1936.

Једна од најбољих прилика виђена је у 30. минуту: слободан ударац извео је Крстић са 18 метара, а голман Митић је том приликом имао среће, јер лопта је погодила оквир гола.

И у другом полувремену Напредак је одлично одиграо. На трећи гол се чекало до самог финиша утакмице, иако је било више изгледних шанси за погодак. У 65. минуту Марјановић је погодио стативу из слободног, лопта није виђена у мрежи.

За трећи гол је асистирао Ненадовић, одлично је центрирао са десне стране, а Станојловић је правовремено скочио и главом послао лопту у небрањени део мреже.

Прву утакмицу у пролећној сезони Напредак ће одиграти на градском стадиону “Младост” у Крушевцу, у понедељак, 12. фебруара.