Напредак изгубио од ТСЦ-а у Бачкој Тополи: Суноврат Чарапана за стотинак секунди

Велики суноврат и катастрофална игра Напретка у плеј – офу Супер лиге Србије настављена је и у Бачкој Тополи. Домаћин је славио са 2:0, а Чарапани су се тотално обрукали. У пет утакмица доигравања примили су чак 15 голова, а нису дали ниједан. Брука и срамота!

Напредак је у Бачкој Тополи наступио у дефанзивној формацији. Централни део одбране је чинио трио Којчић, Пројић, Ђековић, а по боковима су дејствовали Стефан Јовановић и Спремо. На голу је дебитовао Савић, испред је играо Миловановић, у вези Ђурчковић, Марјановић и Младеновић, а најистуренији Мелуновић.

ТСЦ је од почетка утакмице преузео иницијативу, али није успео да пробије одбрамбени бедем Крушевљана. У првом полувремену домаћин је у два маха покушао да угрози гол гостију и то ударцима главом после ценаршутева са десне стране и један шут по средини са ивице шеснаестерца које је Савић лако зауставио, а за једну грешку остао је некажњен.

Чарапани су играли ноншалантно, као да нису били заинтересовани за исход утакмице. Вредно је поменути само једну ситуацију. Мелуновић је успео да се избори за лопту у казненом простору домаћина, лобовао Филиповића, али дефанзивци плавих су били на месту и отклонили опасност.

У другом полувремену ТСЦ је кренуо много агресивније, јер му је потребна победа у борби за Европу. Станојев је одлично продро по десној страни, вратио Станојловићу, који је одлично шутирао, а још боље је одбранио млади голман Савић. Исти играч је у наредном минуту направио нову шансу, али је био офсајд.

Аранђел Стојковић је у 57. минуту жестоко кренуо по десној страни и мајсторски центрирао, лопта је стигла у шеснаестерац, а Мирчевски је био сигуран егзекутор и домаћин је повео. За стотинак секунди уследио је хладан туш за госте – домаћин је дуплирао вођство, Бањац је зицер позицију претворио у гол.

Напредак је наставио са поражавајућим играма и резултатима, а реакције из управе Клуба нема. Чарапани нису освојили ни један бод у плеј-офу, без иједног датог гола, а примили су чак 15.

У преостала два кола Крушевљанима предстоје тешки мечеви са Црвеном звездом и Чукаричким у којима су тотални аутсајдери.