Напредак одиграо последњу контролну утакмицу пред почетак нове сезоне: Пораз који (не)забрињава

Напредак је у суботу одиграо последњу контролну утакмицу пред почетак нове првенствене сезоне у Супер лиги Србије. Чарапани су на свом стадиону “Младост” дочекали Раднички 1923 из Крагујевца и изгубили са 2:1.

У првом полувремену Шумадинци су били офанзивнији и конкретнији пред голом Напретка и по други пут су били бољи од домаћина у овом припремном периоду. Водећи гол за предност Крагујевчана постигао је Зорић у 34. минуту, после одличне асистенције Бевиса. Чарапани су добро кренули, два пута је Ђорђе Јовановић имао изгледне прилике (2. и 10. минут), а добру шансу да поравна резултат пропустио је Томић у 36. минуту, који је снажно шутирао, али је лопта по земљи отишла поред стативе у гол – аут.

У другом полувремену Чарапани су кренули на све или ништа и прву шансу су имали у 51. минуту, али је Ненадовић био спорији од голмана Лековића и прилика је отишла у неповрат. Офанзива се увек исплати и донесе жељени ефекат, па је до изједначења дошло у 67. минуту. Стоиљковић је са леве стране убацио лопту пред гол, на правом месту се нашао Крстић и голман гостију је морао да лопту вади из мреже.

Публика је очекивала преокрет и победу својих љубимаца, али је срећа била на страни гостију. Победоносни гол за Раднички постигао је Поповић у 78. минуту и то после једног од ретких напада његовог тима. Напредак је свим силама покушавао да дође бар до ремија, два пута је покушавао нови центарфор Станојловић, али ђак Партизанове школе се није прославио, а на крају је Мршић погодио стативу.

Све у свему, треба истаћи да нови Напретков тим, под вођством Драгана Перишића, има перспективу, делује да још није уигран, јер су принове долазиле у јеку припрема, али ће своју праву снагу показати у првенству.