Напредак победио екипу Младост ГАТ у Новом Саду, чарапански вез на Карађорђу

Напредак је започео своју победоносну серију, започету у прошлом колу, када је на свом терену савладао екипу Радничког из Ниша са 2:0. Шок терапија је донела нову радост Чарапанима, јер су пулени новог тренера Драгана Перишића победили и Младост ГАТ на стадиону “Карађорђе” у Новом Сад са 1:0.

Једини гол за Напредак постигао је Стефан Јовановић, у 10. минуту игре. После раног вођства Крушевљани су одличном тактиком одбранили предност и са три бода се враћају у Лазарев град. Јунак утакмице за гостујући тим опет је био голман Никола Петрић, који је са неколико сјајних интервенција у другом полувремену сачувао своју мрежу и отворио пут свом тиму у борби за плеј – оф.

Крушевљани су имали шансе да увећају своју предност, али се Чечарић и Бастајић нису прославили, а и домаћин је имао срећу.

Напредак сада има 25 бодова и заузео је 10. место на табели Супер лиге Србије, само два поена мање од осмог места, које води у плеј – оф.