Напредак победио Јавор у Ивањици, Бојовић двоструки стрелац

Напредак је победио Јавор у Ивањици са 2:0, а оба гола је постигао најбољи стрелац Супер лиге Србије Марко Бојовић. Од почетка утакмице на стадиону крај Моравице Чарапани су показали да су жељни победа и да су дошли по сва три бода.

Наговештај да ће тако бити било је већ у 11. минуту. Корнер је извео Зличић, лопту је сачекао Ђековић и спустио је за Бојовића, који је први пут затресао мрежу Манојловића. Други пут је најбољи стрелац Супер лиге Србије био егзекутор у 19. минуту, поново после ударца из угла. Зличић ударац са дистанце претходио је корнеру, а његов ударац је одбранио голман домаћина Манојловић. После корнера који је поново извео Зличић највиши у скоку је био је најзвучније Напретково појачање и главом закуцао лопту у небрањени део мреже.

У другом полувремену Чарапани су тактички одиграли и сачували вођство и заслужено победили. У томе им је много помогао Тојчић, који је зарадио директан црвени картон, јер је грубо стартовао над капитеном Љубомирцем.

Домаћин се није предао, па чак и са играчем мање је покушавао да угрози Чарапане, али то није било на висини задатка. Голман Владимир Савић је одлично бранио и још једном потврдио своје квалитете. На самом крају утакмице резервиста Слободан Станојловић је, после одличног проигравања Томића, могао да се упише у листу стрелаца и поправи свој голгетерски учинак, али је голман Јавора био сигуран на свом месту.

Напредак у среду игра у Ужицу, у шеснаестини финала Купа Србије, а у наредном колу дочекује ИМТ са Новог Београда.