Напредак ремизирао са екипом ТСЦ у Бачкој Тополи, бод злата вредан са ТСЦ Арене

Напредак је у последњој овогодишњој утакмици, на гостовању екипи ТСЦ-у у Бачкој Тополи, освојио бод (1:1). Домаћин је од старта кренуо силовито и већ у деветом минуту повео са 1:0, преко Миловановића. ТСЦ је имао иницијативу до краја првог полувремена, већи посед, али не и конкретних прилика да дуплира вођство.

На супротној страни, Чарапани су имали само једну полушансу. После центаршута Стефана Јовановића добро је скочио Бојовић, али између двојице чувара није успео да се докопа лопте, која је завршила у рукама голмана Илића.

У другом полувремену уследила је знатно боља игра Напретка. Већ у 47. минуту, после слободног ударца, лопта је стигла до Ђорђа Јовановића, који је одмах шутирао и погодио бека домаћих Цветковића, а потом је интервенисао чувар мреже домаћина. ТСЦ је поново запретио и у 59. минуту два пута је шансе имао Јовановић, први ударац је одбранио Бајић, а затим је Чарапане спасила статива.

Још једном се потврдило старо правило. Ко промаши одличне шансе стигне га казна. Три минута касније центирао је Вукајловић, а Станојловић у скоку спустио је лопту на ногу Ђорђу Јовановићу који је био прецизан и донео радост своме тиму – за коначних 1:1 и велики бод за тим из Лазаревог града.

Сама завршница утакмице обиловала је узбуђењима. У 82. минуту шансу да стигну до сва три бода имали су и једни и други. Прво су Тополчани погодили пречку, а у контранападу за одличну позицију се изборио Зличић, али голман Илић је био на месту и сачувао своју мрежу.