Напредак славио у Београду над Партизаном, велика три бода!

Напредак је у Београду имао велику срећу, славио је против Партизана (0:1) и освојио сва три бода. Партизан је одмах кренуо силовито од самог почетка утакмице. Чарапанима је претила опасност пред голом у шестом минуту, али Самед Баждар није успео да савлада голмана Савића.

Најавили су Крушевљани пред пут за Београд да се унапред не предају и да желе бодове у борби за плеј оф. Успели су да се одбране од напада домаћих, али и да крену у контранапад. Чарапани су већ у осмом минуту, после једног дугог паса за Мајдевца, добили корнер. У 20. минуту Бастајић је шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је прошла поред гола, а шест минута касније капитен Љубомирац је одлично упослио Мајдевца, али је његов ударац успео да одбрани голман Александар Јовановић.

Мајдевац није био прецизан у 26. минуту, али јесте седам касније. Бастајић је послао лопту у Партизанов шеснаестерац, која је на крају стигла до Андрије Мајдевца. Напретков центарфор је био најприсебнији и у великој гужви успео да лопту убаци у мрежу за вођство и победу Чарапана.

У другом полувремену црно – бели су кренули на све или ништа. Савић је одлично интервенисао и много је заслужан за Напреткова три бода. Чарапани су запретили домаћину неколико пута. Марјановић је у 53. минуту шутирао изнад гола, а у 73. Зличић је извео контру, додао до Бастајића, који је био изблокиран.

Гол Андрије Мајдевца је вредан велика три бода, обезбедио продор на девето место на табели Супер лиге и повећао шансе Чарапанима да уђу у плеј – оф.