Напредак у гостима изгубио од Новог Пазара: Никако до прве пролећне победе

Нови Пазар је заслужено освојио сва три бода на свом терену, а за Напредак победа у пролећној сезони јепостала мисаона именица. Последњепласирана екипа је Чарапанима одржала час фудбала и показала како се бори за боје свог клуба и града. Ни промена тренера није пробудила успавани чарапански брод и сада је доведен у питање пласман у плеј – оф.

На почетку утакмице виђене су две шансе, пред оба гола. После центаршута Спрема у шеснаестерцу домаћих добро је скочио капитен Марјановић и главом послао лопту изнад пречке. Делимеђац је одлично шутирао са 18 метара, а голман Васиљевић је успео да одбрани. У 15. минуту могли су Чарапани да поведу, Марјановић је добио поклон којем се није надао, јер су погрешили дефанзивци домаћих, али ништа.

Како то обично бива, одмах је стигла казна. Керкез није добро интервенисао, лопта је стигла Динићу, који је ушао у казнени простор и није било спаса за чарапански гол. Пазарци нису стали после вођства, наставили су да атакују на гол Напретка. Извели су добру акцију али је Динић био непрецизан.

Напредак се није предао, после центаршута Марјановића, силовито је шутирао Ђорђе Јовановић, али је Вујанац успео да сачува мрежу, а гостима је припао само корнер. До краја првог полувремена још једном је опасно запретио Динић, али на срећу гостију поново је промашио.

У 58. минуту Ђорђе Јовановић је имао шансу, а десет минута касније коначно је капитулирао голман Новог Пазара, али гол Марјановића је оправдано поништен због офсајда. Крушевљани су имали шансу у 73. минуту, Стевановић је био у шеснаестерцу домаћина, уместо да шутира асистирао је Мелуновићу и шанса је отишла у неповрат.

На крају домаћин је славио са 1:0 и наставио борбу за суперлигашки опстанак, а Напредак угрозио свој статус на осмој позицији.