Нова победа Темнића 1924, у Варварину пало и Јединство (Б)

Тријумфом над Јединством из Бошњаца резултатом 2:0 (0:0) фудбалери Темнића 1924 забележили су трећу узастопну победу у првенству Српске лиге Исток па и после 12. кола лидер су на табели са 31-им освојеним бодом. Наредног викенда Темнић 1924 гостује у Лебану фењерашу на табели, екипи Радана.

У првом полувремену гости су били бољи и доминантнији на терену, али после 45 минута игре ни једна ни друга мрежа нису се затресле. Од самог старта другог дела игре друга прича, Варваринци као да су се пробудили и кренули од првог минута другог полувремена силовито у освајање нових бодова. Шеф струке Темнића 1924 Небојша Рудић на полувремену извршио је и две измене када у игру уводи Луку и Милића који су се у наставку меча и уписали у листу стрелаца.

Играо се 57. минут меча, Вујовић шаље по левој страни лопту Миловановићу, он је прослеђује Ивану Милићу који је сигурно шаље иза леђа голмана гостију Милорада Којића. Непуна два минута касније Миловановић успешно проналази Луку који је у том тренутку сам у шеснаестерцу Јединства, лобује голмана Којића и поставља коначан резултат од 2:0.

После 12. одиграних мечева у досадашњем току првенства Темнић 1924 је први на табели са 31 бодом, пиротски Раднички има 27, а Будућност 25. На зачељу табеле су Радан са 5, Пуковац и Дубочица са по 7 и параћинско Јединство са 8.

Резултати 12. кола Српске лиге Исток: СФС Борац – Трстеник ППТ 2:1, Ртањ – ОФК Синђелић 2:1, Јагодина – Радан 1:1, Темнић 1924 – Јединство (Б) 2:0, Дунав – Раднички (С) 3:1, Моравац Орион – Цар Константин 1:1, Раднички (П) – Заплањац 2:0, Будућност – ГФК Дубочица 4:1, Јединство (П) – Пуковац 2:5.