Categories: Здравље

Одржана редовна акција добровољног давања крви, апел даваоцима да се одазивају акцијама

У организацији Црвеног крста Варварин и Завода за трансфузију крви Ниш одржана је 6. редовна акција добровољног давања крви којој се одазвало 28 давалаца. По речима др Петра Стојановића, нишки Завод за трансфузију крви увек је задовољан одзивом грађана оваквим акцијама у Варварину.

“Залихе крви су тренутно смањене тако да бих апеловао на све добровољне даваоце који су у могућности и жељи да помогну, а да су старости од 18 до 65 година, јаве и одазову акцији”, поручио је др Стојановић.

У организацији акције учествовали су и волонтери и чланови “Клуба 25”, а грађани општине Варварин још једном су показали своју хуманост и племенитост, као и спремност да помогну када је то потребно.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Здравље

Заједничка акција Црвеног крста Варварин и Дома здравља “Др Властимир Годић” у борби за рано откривање рака

Поводом обележавања Националног месеца борбе против рака, који се традиционално обележава током марта, Црвени крст…

Опширније
Categories Здравље

Црвени крст у Отроцима организовао акцију давања крви и помоћ за најугроженије

У просторијама Месне заједнице Отроци, код Врњачке Бање, у организацији Црвеног крста Врњачка Бања, успешно…

Опширније
Categories Здравље

Трећа акција добровољног давања крви у Трстенику окупила више од стотину давалаца

Црвени крст Трстеник, у сарадњи са Заводом за трансфузију крви из Ниша, организовао је у…

Опширније