Пријатељска утакмица Напредак – Раднички: Милинковић стартовао победом

Под диригентском палицом новог шефа стручног штаба Зорана Милинковића, Напредак је у пријатељском сусрету победио комшије – Раднички из Ниша са 1:0. За домаћина није играо најбољи играч и капитен тима Саша Марјанивић.

Једини и победоносни гол Чарапани су постигли у 22. минуту. Којчић, који се нашао у казненом простору гостију је спустио лопту главом Мелуновићу, а највеће зимско појачање је из непосредне близине погодило у небрањени део Дујмовићеве мреже.

Утакмица је била фер, права пријатељска, па није било много узбуђења и правих шанси. У осмом минуту Напредак је могао да поведе, али је Ђорђе Јовановић оклевао да упути ударац, после одличне асистенције Ђуричковића, одбрана Радничког се консолидовала и шанса је отишла у неповрат.

Васиљевић је само једном био у ситуацији да интервенише, јер је у самом финишу првог полувремена високи Јанкам био у изгледној шанси, али није успео да постигне гол.

У другом полувремену тренери су извели на терен нове поставе, а на прву шансу се чекало до 72. минута, када је Бачанин могао да дуплира предност домаћина. Два минута касније Напредак је имао солидну прилику, добро је шутирао млади Котлајић, али је Дробњак остао несавладан. Мераклије су могле да изједначе у 78. минуту, али је Савић имао срећу. Адамовић је упутио лопту за Томића, али се Кочић вратио на време, уклизао и гости су добили само корнер.

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ (Н) 1:0 (1:0)

Судија: Ђорђе Анђелковић (Крушевац). Стрелац: Мелуновић у 22. Жути картони: Кочић (Напредак),Јанкам (Раднички).

НАПРЕДАК: Васиљевић, Тодоровић, Којчић, Керкез, Спремо, Рашковић, Крстић, Стевановић, Ђуричковић, Ђ.Јовановић, Мелуновић. Играли су још: Савић, Мршић, Пројић, Миловановић, Иванић, Кочић, Младеновић, Џугурдић, Кунић, Бачанин, Котлајић.

РАДНИЧКИ: Дујмовић, Млађовић, Вујадиновић, Савић, Аксентијевић, Јанкам, Ковачевић, Мићубићи, Јовановић, Месаровић, Касалица. Играли су још: Дробњак, Станковић, Јовичић, Богдановић, Ћирковић, Бјеличић, Адамовић, Томић, Павлов, Живојиновић, Штулић, Марковић, Душанић.