Проходни путеви и улице у селима трстеничке општине и у граду

Снег који је два дана интензивно падао створио је проблеме на путевима у трстеничкој општини, а на чишћењу сеоских путева и улица у граду ангажоване су екипе предузећа “Техноградња” и ЈКСП “Комстан”. Сазнајемо да су за сада путеви и улице проходни, а где има лед посипају со и ризлу.

Сва расположива механизација је 24 сата на терену, а ова два предузећа раде на одржавању близу 200 километара путева и улица. Путни правци су чишћени према приоритету, а укључене су и деонице по засеоцима.

Као проблеме при чишћењу путева и улица надлежни истичу снег који је непрестано падао, али и непрописно паркирана возила, док је за насипање путева и улица обезбеђена довољна количина соли и ризле.

Локална самоуправа је у сталним контактима са Месним заједницама како би се ови послови завршавали брже и ефикасније. За сада се саобраћај несметано обавља, рекли су нам надлежни.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Инфо

Дан жалости 1. новембра поводом годишњице страдања грађана у Новом Саду

Влада Републике Србије донела је Oдлуку којом се проглашава Дан жалости поводом годишњице смрти и…

Опширније
Categories Инфо

Пуштање у саобраћај денивелисане раскрснице “Кошеви” на Моравском коридору

Коридори Србије обавештавају јавност да ће у среду 15. октобра 2025. године, у 12:00 часова,…

Опширније

РХМЗ издао упозорење: обилне падавине и снег у Србији 2. и 3. октобра

Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је званично упозорење за централне и јужне делове Србије за…

Опширније