Скупштина Србије укинула ванредно стање

Народна скупштина Републике Србије укинула је вечерас ванредно стање, које је уведено 15. марта због епидемије коронавируса. За укидање ванредног стања гласало је 155 посланика, док против није био ниједан глас.

Укидање ванредног стања не значи да се враћамо на рутину пре 15. марта, јер на снази остају и даље поједине мере које су уведене како би се смањила могућност ширења вируса корона. Посланици су усвојили и Закон о важењу уредби које је Влада Србије, уз супотпис председника Републике, донела за време ванредног стања и које је Народна скупштина потврдила.

Укинуто је 11 уредби које су важиле за време ванредног стања, а односе се на организацију рада, део пореских мера, начин задуживања, учешће у кривичном поступку. Такође, надлежне изборне комисије ће 11. маја донети решења о настављању спровођења изборних радњи.

0 0 гласова
Гласање за чланке

Повезани постови

Чолић са мештанима на терену: У току радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици

Радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици су у пуном јеку, а њихов циљ је решавање дугогодишњег проблема са којим се суочавају мештани овог села у Горњем Темнићу. После…

Општина Врњачка Бања понела титулу најбоље општинске управе у Србији

Поводом Међународног дана државних службеника, који се обележава 23. јуна, Министарство државне управе и локалне самоуправе установило је нову праксу свечаног признавања најуспешнијих институција и локалних самоуправа које су својим…

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова

СПОРТ

0
Ваш коментар на ову вест?x