Скупштина Србије укинула ванредно стање

Народна скупштина Републике Србије укинула је вечерас ванредно стање, које је уведено 15. марта због епидемије коронавируса. За укидање ванредног стања гласало је 155 посланика, док против није био ниједан глас.

Укидање ванредног стања не значи да се враћамо на рутину пре 15. марта, јер на снази остају и даље поједине мере које су уведене како би се смањила могућност ширења вируса корона. Посланици су усвојили и Закон о важењу уредби које је Влада Србије, уз супотпис председника Републике, донела за време ванредног стања и које је Народна скупштина потврдила.

Укинуто је 11 уредби које су важиле за време ванредног стања, а односе се на организацију рада, део пореских мера, начин задуживања, учешће у кривичном поступку. Такође, надлежне изборне комисије ће 11. маја донети решења о настављању спровођења изборних радњи.

0 0 гласова
Гласање за чланке

Повезани постови

Колектив Специјалне болнице за интерне болести у Врњачкој Бањи испратио Зорицу Милићевић у пензију

Уз пригодан ручак, дружење и много емоција, колектив Специјалне болнице за интерне болести у Врњачкој Бањи испратио је у заслужену пензију дугогодишњу куварицу Зорицу Милићевић. Окупљени запослени, на челу са…

После проналаска документације на факултету: Тужилаштво испитује догађаје са протеста

Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је да је током предистражног поступка који се води поводом смрти М.Ж. и околности под којима је дошло до запаљења пиротехничких средстава на Филозофском…

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова

СПОРТ

0
Ваш коментар на ову вест?x