Темнић 1924 и Раднички поделили бодове у Пироту

На стадиону “Драган Николић” у Пироту, у оквиру 16. кола Прве лиге Србије, фудбалери Темнића 1924 поделили су бодове са домаћином, екипом Радничког, у утакмици која је завршена без голова (0:0). Шеф стручног штаба Варваринаца Драган Ђорђевић је на конференцији за новинаре после меча нагласио да је ова утакмица била веома битна за оба клуба.

Он је честитао фудбалерима варваринског прволигаша на енергији, као и свему ономе што су на мечу против Радничког хтели и желели да прикажу на терену и подсетио да је ова екипа састављена пре неких петнаестак дана нагласивши да је више од половине тима измењено, у односу на јесењи део шампионата, тако да су у тим дошли нови играчи, повратници у наш фудбал, као и играчи који су у протеклом периоду били ван фудбала, првенствено због повреда.

Ђорђевић је приметио да је утакмица била тешка психички, велико је било оптерећење и за једну и другу екипу и оценио да је домаћин, због своје публике, имао и веће оптерећење и потребу да освоји три бода у овом мечу.

“Игра је била отворена током целе утакмице, у првом полувремену је било по пар шанси и са једне и са друге стране, у другом полувремену мислим да смо мало били ближи победи него домаћин, имали смо две изгледне ситуације, али је непојмљиво да играч квалитета Луке нереализује једну стопостотну ситуацију”, рекао је Ђорђевић.

После сусрета у Пироту стање, бар на зачељу табеле, је непромењено. Пиротски Раднички се налази на четрнаестој позицији са 15 освојених бодова, док је Темнић 1924 петнаести са 14 бодова. У наредном колу Варваринци ће угостити трећепласирану екипу на табели Прве лиге, новосадски Пролетер.