У области екологије Крушевац граби убрзаним корацима напред

У присуству потпредседнице Владе Републике Србије и министарке грађевине, саобраћаја и инфраструктуре Зоране Михајловић, министра заштите животне средине Горана Тривана и директора БИА Братислава Гашића положен је у суботу камен темељац за Фабрику за пречишћавање отпадних вода.

Основа програма је Уговор о финансијској сарадњи Влада Савезне Републике Немачке и Републике Србије који се спроводи преко Немачке развојне банке (KfW ) и надлежног Министарства Владе Републике Србије, док су главни ефекти пројекта смањење ризика по здравље становништва и заштита подземних и површинских вода од загађења, а предвиђена је изградња око 50 км. колекторске и канализационе мреже.

Изградња прве групе колектора је завршена, док је изградња друге групе у току и треба да буде окончана у 2018. години. Постројење за пречишћавање отпадних вода треба да се заврши у року од две године, а вредност целокупног пројекта је око 24 милиона евра, од чега је само постројење око 14.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Економија

Послодавцима из Варварина и Ћићевца представљени јавни позиви Националне службе за запошљавање

У сарадњи Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Крушевац, Националне службе за запошљавање –…

Опширније
Categories Економија

Презентација јавних позива Националне службе за запошљавање 1. априла у Варварину

Национална служба за запошљавање расписала је пре недељу дана 11 јавних позива, кроз које ће…

Опширније
Categories Економија

Усвојени извештаји и планови рада на 21. седници Агенцијe за регионални развој Расинског округа

У Крушевцу је одржана 21. седница Скупштине оснивача Агенције за регионални развој Расинског округа (АРРРО),…

Опширније