Categories: Култура

Варварин у недељу домаћин 50. Централне смотре Такмичења села Расинског округа

У Хали спортова Спортског центра “Темнић”, у недељу 5. новембра, са почетком од 18 часова, биће одржана јубиларна, 50. Централна смотра Такмичења села Расинског округа, када ће бити проглашен и овогодишњи победник. Прошлогодишњи победник је Месна заједница Плочник (Општина Ћићевац), али због техничких проблема у организацији, домаћин завршне вечери је Општина Варварин.

Жири састављен од представника пет општина Расинског округа оцењује учеснике у пет области: образовање, култура, инфраструктура, рад из области екологије и организовање пољопривредне производње, а представљају се Месне заједнице Обреж (Варварин), Велики Шиљеговац (Крушевац), Ботурићи (Александровац), Стари Трстеник (Трстеник) и Лучина (Ћићевац).

У варваринској Хали спортова у недељу ће се представити КУД-ови “Коло” из Обрежа, “Ћуковац” из Великог Шиљеговца, “Расина” из Ботурића, “Ситан вез” из Старог Трстеника и “9. Август” из Лучине.

Организатор јубиларних, 50. Такмичења села Расинског округа је Културни центар Крушевац, а покровитељ Општина Варварин.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Ново поглавље културне сарадње: Потписан Меморандум између Народног универзитета Трстеник и Народног музеја Крушевац

У циљу унапређења културне размене и очувања културне баштине, директор Народног универзитета Трстеник Данило Вуковић…

Опширније
Categories Култура

19. Међуокружна смотра фолклорних ансамбала осам округа 14. јуна у Орашју

Љубитељи народне игре и песме имаће прилику да уживају у богатом културно – уметничком програму…

Опширније
Categories Култура

Мала авантура у Варварину: Аладин и гусарка Лили повели најмлађе на “Пут око света”

Велика сала Општинске библиотеке Варварин била је препуна дечје граје, радозналих погледа и веселе енергије,…

Опширније