Одржан “Сајам женског иновационог предузетништва”

У Бизнис инкубатор центру у Крушевцу данас је отворен “Сајам женског иновационог предузетништва” чији је организатор Удружење жена “Калиопа” из Бруса, уз пројектну сарадњу са Агенцијом за регионални развој Расинског округа (АРРРО) и Општином Варварин као званичним партнером на пројекту.

Сајам је отворио председник општине Варварин Војкан Павић који је, истакавши значај женског предузетништва и оснаживања младих у започињању сопственог бизниса, поручио да Варварин кроз овај пројекат жели да позове и анимира жене да у већем броју почну да се баве приватним бизнисом.

“Много мало жена се бави приватним предузетништвом тако да смо кроз овај пројекат покушали да анимирамо што више жена да сутрадан почну да се баве сопственим бизнисом, а све са циљем и жељом да ти млади људи и младе жене остану у својим срединама”, поручио је председник Павић.

Пројекат “Развој женског иновационог предузетништва у Расинском округу”, који је почео са реализацијом у октобру и траје до половине децембра, када ће бити одржана и завршна конференција у Варварину, финансијски је подржало Министарство без портфеља задужено за иновације и технолошки развој.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Економија

Пословни форум Србија – Азербејџан у Привредној комори Србије: Договорено проширење пословне сарадње

У Привредној комори Србије одржан је пословни форум Србија – Азербејџан са циљем унапређења економске…

Опширније
Categories Економија

“Импулс 2019” и “EEN Srbija” повезују предузећа Шумадије и Западне Србије са глобалним тржиштима

У економији која више не признаје границе, једно питање постаје кључно за домаћа предузећа: како…

Опширније
Categories Економија

Подршка пољопривредницима у Ћићевцу: Потписани уговори за субвенције у пчеларству и наводњавању

Председница општине Ћићевац др Мирјана Кркић потписала је уговоре са пољопривредним произвођачима који су остварили…

Опширније