Categories: Спорт

Одржана седница Скупштине Спортског савеза општине Трстеник

Чланови Скупштине Спортског савеза Трстеник одржали су редовну годишњу Скупштину којом је председавао председник Раша Љешевић. Седници је, од укупно 31, присуствовало 24 делегата, а Скупштини су присуствовали и председник Скупштине општине Трстеник Герасим Атанасковић, као и чланица Општинског већа задужена за спорт у општини Трстеник Нада Сарић.

Усвојена је измена Статута Савеза који је усаглашен са законом о спорту који је законска обавеза свих клубова, док постоје четири тачке које требају да се измене до 17. фебруара текуће године. На овој седници размотрена је и одлука Општинског већа о подели финансијских средстава у овој години клубовима у износу од 20 милиона динара из буџета локалне самоуправе.

Поред ових средстава, трстенички спортисти ће добити и бесплатне термине за коришћење услуга Спортског центра у Трстенику, а решиће се и питање превоза клубова на такмичење, док су изнети и конструктивни предлози за развој и популаризацију спорта у трстеничкој општини, речено је на седници Скупштине Спортског савеза.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Три медаље за Карате клуб “Темнић” на традиционалном турниру у Ужицу

У Ужицу је у суботу одржан традиционални карате турнир “Ужички победник”, који је и ове…

Опширније
Categories Спорт

Напредак победио екипу Железничара, коначно стигла чарапанска победа

Напредак је на свом терену победио екипу Железничара из Панчева са 2:1. Напредак се од…

Опширније
Categories Спорт

Злато и бронза за каратисте “Прве петолетке”

Трстенички Карате клуб “Прва петолетка” остварио је изузетан успех на међународном такмичењу, где су њихови…

Опширније