Categories: Друштво

Мере пронаталитетне политике у Брусу дају одличне резултате

Министарка за бригу о породици и демографију у Влади Републике Србије Дарија Кисић посетила је Брус, где је заједничким средствима овог министарства и локалне самоуправе, изграђено дечје игралиште у оквиру Предшколске установе „Пахуљицa” и реализоване још две мере усмерене на подстицање наталитета.

Прошле године је заједничким средствима опремљено и Саветовалиште за труднице и Гинеколошко одељење при Дому здравља, док је незапосленим породиљама пружена финансијска помоћ.

Такође, Општина Брус је и на овогодишњем конкурсу добила средства, уз помоћ којих ће изградити још једно игралиште и опремити Предшколску установу „Наша радост”.

Кисић је том приликом констатовала да ресорно министартсво има добру сарадњу са овом локалном самоуправом у области пронаталитетне политике, подсетивши на то да је и ове године опредељено приближно два милиона динара за даље мере.

Она је додала да је Брус један од примера одличне праксе када је у питању подстицај младим људима да што пре заснују и прошире своје породице.

Према њеним речима, поред многобројних мера пронаталитетне политике државе, ова локална самоуправа обезбеђује и додатне за сваки пар који добије дете, а резултати се и те како виде, будући да је после дуго година заустављен тренд пада броја новорођене деце.

Председник Општине Брус Далибор Савић поручио је да ће ова локална самоуправа наставити да спроводи додатне пронаталитeтне мере како би се у овом крају рађало још више деце.

0 0 гласова
Гласање за чланке

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

In memoriam: Никола Поповић

У Београду је јутрос, после дуге и тешке болести, у 59. години преминуо Никола Поповић,…

Опширније
Categories Друштво

“Летњи плес са маскотама” окупио најмлађе у оквиру “Лета културе 2025 – Темнићки натпис”

У оквиру манифестације “Лето културе 2025 – Темнићки натпис”, Општинска библиотека “Варварин” организовала је забавни…

Опширније
Categories Друштво

Градоначелнику Крушевца уручена Плакета Покрета “Срце хероја”: Признање за подршку борцима и њиховим породицама

Градоначелник Крушевца Иван Манојловић приредио је пријем за делегацију Покрета “Срце хероја”, која му је…

Опширније
0
Ваш коментар на ову вест?x