Categories: Спорт

Историјски успех стонотенисера “Прве петолетке” – Трстеничани у Супер лиги Србије

Стонотенисери клуба “Прва петолетка” остварили су највећи успех у историји свог постојања – освајањем првог места у Првој лиги Србије изборили су пласман у Супер лигу, најелитније такмичење у земљи. У одлучујућим мечевима, Трстеничани су остварили убедљиве победе над екипом “Ада” резултатом 4:1 у оба сусрета, чиме су заслужено крунисали сјајну сезону.

Овај историјски подвиг остварили су играчи Јосип Хузјак, Дејан Оцокољић, Радован Жуњанин и Милош Јовановић, подршком и логистиком агилне управе клуба на челу са председником Милошем Симићем. Иако је првобитни циљ био опстанак у Првој лиги, током сезоне екипа је показала зрелост, квалитет и борбеност, што је резултирало неочекиваним, али заслуженим уласком у Супер лигу.

“Ово је резултат великог рада, тимске енергије и спортске дисциплине. На почетку сезоне нисмо могли ни да сањамо овакав успех”, рекли су из клуба.

Стонотениски клуб “Прва петолетка” ове године обележава и значајан јубилеј – 50 година постојања, што овом успеху даје додатну симболику. Последњи пут клуб је био надомак Супер лиге 2001. године, када је играо квалификације, али је сада први пут директно изборио пласман.

Екипа је тренутно на заслуженом одмору након напорне сезоне. Како најављују из клуба, следе припреме за нови изазов, појачања и обезбеђивање адекватних услова за наступ у елитном рангу српског стонотениса.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Темнић 1924 убедљив против Лугомира, познати учесници плеј-офа и плеј-аута Зоне “Запад”

Фудбалери Темнића 1924 савладали су на свом терену екипу ОФК Лугомира из Ракитова резултатом 3:1…

Опширније
Categories Спорт

Напредак гостује Железничару у Панчеву: Победа је императив за опстанак у елити

У наредном колу плеј – аута Суперлиге Србије Напредак гостује Железничару у Панчеву. Младен Додић,…

Опширније
Categories Спорт

Карате турнир “Темнић Куп” окупио преко 200 каратиста из 20 клубова: Дупло више такмичара него прошле године

У Хали спортова Спортског центра “Темнић” у Варварину, а у организацији Карате клуба “Темнић”, уз…

Опширније