Забрана аутобуског, железничког и водног превоза путника

Влада Републике Србије донела је данас Уредбу о допуни Уредбе о мерама за време ванредног стања, у вези са заштитом од ширења заразних болести, којом се уводи забрана обављања међумесног превоза путника аутобусима на територији Републике Србије.

Новом уредбом се такође на територији наше земље забрањује обављање међународног и унутрашњег железничког саобраћаја за превоз путника, као и међународног и домаћег водног саобраћаја за превоз путника.

Забрана се не односи на превоз за који је, у складу са епидемиолошком ситуацијом, добијена дозвола министра надлежног за послове саобраћаја.

Апелујемо на све грађане да у условима ванредног стања покажу одговорност и солидарност и остану код својих кућа и тако допринесу смањењу ширења заразне болести COVID-19, наводи се у саопштењу Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

0 0 гласова
Гласање за чланке

Повезани постови

Чолић са мештанима на терену: У току радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици

Радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици су у пуном јеку, а њихов циљ је решавање дугогодишњег проблема са којим се суочавају мештани овог села у Горњем Темнићу. После…

Општина Врњачка Бања понела титулу најбоље општинске управе у Србији

Поводом Међународног дана државних службеника, који се обележава 23. јуна, Министарство државне управе и локалне самоуправе установило је нову праксу свечаног признавања најуспешнијих институција и локалних самоуправа које су својим…

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова

СПОРТ

0
Ваш коментар на ову вест?x