Categories: Друштво

Делегација из Израела у Врњачкој Бањи

Председник општине Врњачка Бања Бобан Ђуровић примио је и пожелео добродошлицу делегацији из Израела. На, тим поводом, одржаном састанку присуствовали су и начелник Рашког управног округа Небојша Симовић, заменик градоначелника Краљева Марица Мијаиловић, заменик председника општине Врњачка Бања Иван Џатић, председник СО Врњачка Бања Иван Радовић и помоћник председника општине Врњачка Бања Милутин Думановић.

“Дошли смо овде у прелепу Врњачку Бању да се упознамо са њеним природним лепотама и развојним потенцијалима, са културним наслеђем и другим садржајима, како би смо исте презентовали нашим сународницима у Израелу. Желим да се наши туристи, који дођу овде са својим породицама, лепо проведу и да уживају у гостопримству овдашњих домаћина и наравно у природним лепотама овог дивног места”, рекла је члан делегације из Израела Жанин Литмановиц која се овом приликом захвалила домаћинима на изузетном пријему и добродошлици, изразивши наду да ће и они бити у скорије време гости у Израелу.

Начелник Рашког управног округа Небојша Симовић је рекао да је ова посета организована на нивоу Рашког округа, па су гости имали прилике да у пратњи домаћина посете, осим Врњачке Бање, и Краљево, Богутовачку и Матарушку Бању, планину Гоч. Симовић је истакао на састанку у Врњачкој Бањи да Рашки округ поседује највише капацитета, не само у Србији, него и на Балкану у смислу развоја здравственог, ловног, спортског и осталих врста туризма, а овакве посете су потенцијална шанса за развој Рашког округа.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

У Крушевцу додељени уговори у оквиру пројекта “Чиста енергија и енергетска ефикасност за грађане”

У Мозаик сали Градске управе Крушевац свечано је додељено 100 уговора у оквиру пројекта “Чиста…

Опширније
Categories Друштво

Пројекат RELOF3 позива младе да осмисле иновативни CMS за градске и општинске институције

Млади од 18 до 25 година добили су прилику да својим идејама допринесу већој транспарентности…

Опширније
Categories Друштво

Интензивни радови на изградњи бедема у Трстенику: Заштита од поплава и ново шеталиште уз Мораву

У Трстенику су у пуном јеку радови на изградњи бедема на обали Западне Мораве, што…

Опширније