Categories: Друштво

“Богојављенско пливање за часни крст” у Варварину

“Богојављенско пливање за часни крст” у Варварину на Великој Морави (Село Варварин – код сплавова), одржаће се 19. јануара 2017. године у склопу обележавања хришћанског празника Богојављења. Организатори ове манифестације су Месне заједнице Град Варварин и Село Варварин, уз духовни благослов Српске православне цркве.

Према најави организатора, 19. јануара, са почетком од 08:00 часова, биће одржана Литургија у цркви Успења Пресвете Богородице у Варварину, литија према Село Варварину полази у 11:30, док је почетак саме манифестације заказан за 12:00 часова. За учеснике манифестације, по завршетку пливања, организован је и свечани ручак који ће се одржати у ресторану “Код два брата” у Варварину.

Сви заинтересовани пливачи могу се пријавити на бројеве телефона 064/872-0770 и 060/317-9123 или лично код председника Месних заједница Град Варварин и Село Варварин.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Асфалтирана деоница пута у Пољни дуга 600 метара

Председница општине Трстеник Милена Турк обишла је, са својим сарадницима, завршне радове на асфалтирању деонице…

Опширније
Categories Друштво

Радови на постављању бехатон плоча у улици Слободе теку планираном динамиком

Председница општине Варварин др Виолета Лутовац Ђурђевић, заједно са замеником Александром Павићем, обишла је радове…

Опширније
Categories Друштво

Новогодишњи пакетићи за све малишане ПУ “Бисери”

Председница општине Трстеник Милена Турк обрадовала је јавност лепом вешћу – и ове године биће…

Опширније