Такмичење села града Крушевца традиционално окупља највредније и најкреативније представнике сеоских месних заједница са ове територије. Централну смотру ове манифестације је, након поздрава у име организатора, директорке КЦК Марије Цветковић, званично отворила помоћница градоначелника Снежана Алексић, која је истакла значај ове манифестације за очување културне баштине и промоцију руралног развоја.
После прегледа и жирирања остварења планова и активности села у протеклој години у оквиру пет области рада, организована је ревија најлепших културно-уметничких тачака, а затим су најбољима из овог такмичарског циклуса додељене награде и признања. Рад учесника овогодишњег Такмичења села града Крушевца из двадесет две месне заједнице, које обухватају шездесетак насељених места, оцењиван је кроз пет сегмената живота и рада на селу. Оцењивање је обављао жири у саставу: Дејан Јовановић (председник жирија и област културе), Милена Савић (област инфраструктуре), Марија Миленковић (област образовања), Оливера Коларић (област екологије) и Михајло Милосављевић (област пољопривреде).
У свакој од поменутих области проглашени су најактивнији, којима су додељене награде за прво, друго и треће место, као и специјалне награде. Према правилнику такмичења, у свеукупној категорији, поред диплома и пехара, трећепласираној Месној заједници Дедина припала је новчана награда од 20.000 динара, колико су поделили и КУД-ови који су осмислили најлепши програм. Друго место освојила је МЗ Јасика и награђена је са 30.000 динара. Победнику овогодишње смотре села града Крушевца, МЗ Глободер, заменица градоначелника Снежана Радојковић уручила је 50.000 динара.
Публика је уживала у разноврсним програмима, од традиционалних песама и игара, преко народних ношњи, до занатских радова који сведоче о богатом културном наслеђу крушевачког краја. Манифестација “Такмичење села” негује изворност, обичаје и поетику крушевачког краја и одржава се на различитим нивоима, од месних заједница до регионалног такмичења и има за циљ да афирмише аматерско културно-уметничко стваралаштво и друштвено-економски развој села.