ФК Темнић 1924 стартовао победом у првенству Српске лиге Исток

Фудбалери Темнића 1924, пред око 500 гледалаца на стадиону у Варварину, стартовали су победом у првенству Српске лиге Исток савладавши екипу СФС Борца из Параћина резултатом од 2:0 (1:0) и тако најавили борбу за повратак у већи ранг такмичења. У следећем колу Варваринци опет играју на свом терену где ће угостити екипу Дунава из Прахова.

Варваринци су од самог почетка показивали надмоћ на терену и после пар пропуштених прилика у 19. минуту игре млади играч Темнића 1924 Стефан Ђокић убаца лопту у шеснаестерац гостију где је Игор Павловић главом шаље иза леђа немоћног чувара мреже СФС Борца Марка Остојића.

Имале су до краја првог полувремена обе екипе пар шанси, да би у другом полувремену домаћини опет кренули са нападачком игром и у 67. минуту једини стрелац на овом мечу постиже свој други погодак када са пар метара испред гола СФС Борца сигурно шаље лопту у мрежу за коначних 2:0.

Резултати осталих мечева Српске лиге Исток: Дунав – Јагодина Табане 0:1; Моравац Орион – Ртањ 3:2; Раднички (П) – Трстеник ППТ 0:0; Будућност – ОФК Синђелић 3:2; Јединство (П) – Радан 2:0; Пуковац – Јединство (Б) 1:3; ГФК Дубочица – Раднички (С) 0:1; Заплањац – Цар Константин 2:1.