Categories: Спорт

Из буџета општине Трстеник за спорт 20 милиона динара

Комисија за оцену годишњих и посебних програма којима се остварују интереси грађана у области спорта заседала је и усвојила буџет за спорт у износу од 20 милиона динара. Средства ће користити спортски клубови, али део ће бити усмерен и у школски спорт.

“За спорт је потребно много више улагати, али нажалост овога пута ће се излазити у сусрет у границама могућности и према приоритетима. Апелујем на клубове да потраже спонзоре, односно донаторе, како би добили више средстава” каже Нада Сарић, члан Општинског већа задужен за спорт.

Она додаје са Спортски центар изузетно функционише, док ће један од најважнијих приоритета у 2017 години бити рад са млађим категоријама, јер по закону о спорту сваки клуб корисник буџетских средстава мора имати организован рад са млађим селекцијама.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Напредак гостује Чукаричком у Панчеву: Иако ослабљени, Чарапани се надају позитивном резултату

Напредак у својој десетој узастопној суперлигашкој сезони сутра гостује Чукаричком у Панчеву, где игра меч…

Опширније
Categories Спорт

Напредак потписао дефанзивца Ивана Шуберта, Чарапани појачали бедем у одбрани

Напредак је потписао двогодишњи уговор са штопером Иваном Шубертом и у значајној мери појачао одбрану.…

Опширније
Categories Спорт

Напредак победио хрватски Славен Белупо, Чарапани успешно завршили припреме у Словенији

У последњој контролној утакмици пред почетак Првенства Суперлиге Србије Напредак је победио Славен Белупо са…

Опширније