Млади трстенички каратисти освојили 63 медаље у свим старосним категоријама

На последњем Републичком такмичењу у првом делу сезоне КУП-а Србије “Милош” одржаном у Крушевцу, Карате клуб “Прва петолетка” из Трстеника представљало је 24 такмичара .Према речима њиховог тренера, европске шампионке и тренера сениорске репрезентације Србије Наде Сарић, млади трстенички каратисти су показали да су у одличној форми.

Они су освојили укупно 63 медаље у свим узрасним категоријама, а Нада Сарић истиче да је ово такмичење била последња провера пред Европски Куп који ће се одржати у Будимпешти од 30. маја до 3. јуна ове године. За ово такмичење пласирало се девет трстеничких каратиста, које ће тамо предводити њихов тренер Нада Сарић, којој је овај нови успех младих каратиста био и поклон за њен рођендан.

Трстеничани су освојили осим медаља и пехар као најмасовнији клуб, затим пехар за четвртопласирани клуб по броју бодова, као и пехар за најквалитетнијег такмичара на борилишту кога је освојио Вук Медар.