Categories: Култура

Музичко вече под звездама у Варварину: Спој традиције и савремености

На платоу испред Општинске библиотеке “Варварин”, у оквиру летњег културног програма “Темнићки натпис”, одржано је несвакидашње музичко вече под називом “Глас света, душа традиције”, које је окупило бројне љубитеље квалитетне музике свих генерација.

Публика је имала прилику да ужива у извођењу популарне и евергрин музике у интерпретацији Биљане Васиљевић, вокалне солисткиње Уметничког ансамбла Министарства одбране “Станислав Бинички”. Њен снажан глас и препознатљиви стил, који вешто спаја традиционалне вредности са савременим музичким изразом, оставили су снажан утисак на присутне и изазвали бројне емоције.

“Ово је једно наше музичко путовање које нас води од наших српских народних песама, до евергрина”, поручила је Биљана Васиљевић упутивши захвалност Општинској библиотеци “Варварин” и Општини Варварин на прилици да по први пут наступи у Варварину.

Концерт је понудио јединствен спој светских музичких мелодија и домаћег музичког наслеђа, чиме је допринео очувању културне традиције, али и приближио уметност новим генерацијама. Вече под звездама протекло је у атмосфери узајамног поштовања уметности и културе, доказујући да музика не познаје границе и да има моћ да споји људе, различите жанрове и епохе.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Фондација за српски народ и државу овогодишњи добитник Светосавске награде

На седници Савета за доделу Светосавске награде, једногласно је одлучено да овогодишњи добитник буде Фондација…

Опширније
Categories Култура

Представљена књига “Твоје од твојих” протојереја ставрофора Љубивоја Радовића

У организацији Општинске библиотеке Варварин, у Мултимедијалној сали ове установе у култури одржано је књижевно…

Опширније
Categories Култура

Хуманитарни концерт фолклора 17. јануара у Параћину за изградњу Храма Рођења Пресвете Богородице у Голубовцу

У духу традиције и хуманости, у Параћину ће бити одржан Хуманитарни концерт фолклора, који ће…

Опширније