Напредак изгубио од Младости у Лучанима: Сурова казна за бројне промашаје Чарапана

Напредак је данас изгубио од Младости у Лучанима са 3:1. Чарапани су нападали, имали посед лопте, стварали шансе, али је на голу домаћина био готово несавладиви млади чувар мреже Самчовић.

Гости су прву шансу имали у 17. минуту, после центаршута Шарића, Мићин није био прецизан и лопта је завршила у рукама млађаног голмана. Бастајић је, само два минута касније, снажно шутирао из добре позиције и поново је Самчовић био несавладив. Свој шут је опробао и Путинчанин са дистанце, у 29. минуту, али јунак дана је потврдио свој квалитет и спасао гол, а Напредак добио још један корнер.

Када се прописно испромашиваш, онда стиже казна. После центрашута Ћирковића са десне стране најбољи стрелац Младости Бојовић је био спретнији од одбране и голмана Напретка и главом постигао водећи погодак за домаћина у 37. минуту. На одмор се отишло вођством домаћина од 1:0.

Чарапани су на почетку другог полувремена кренули на све или ништа. Бојан Матић је, у 48. минуту, имао изгледну прилику, али га изблокирао Веснић. Још један корнер за госте није променио резултат. Ђековић је у 50. минуту имао колосалну шансу, одлично се искрао одбрани домаћина, после центаршута Стефана Јовановића, али је био непрецизан.

После серије промашаја Чарапана, уследила је још једна казна. У само три потеза и дуплирање вођства Младости. У 55. минуту, голман Самчовић је дугом лоптом пронашао Јојића, који је одмах проследио до искусног Радивојевића и Петрић је поново капитулирао.

Бојан Матић је, у 64. минуту, успео да се упише у листу стрелаца. Шарић је преварио Баху, одлично центрирао са леве стране, а искусни центарфор је погодио за 2:1. Уследила је тотална офанзива екипе тренера Душана Ђорђевића, али је одбрана домаћина одолела свим пристисцима упорних гостију. Добре шансе нису искористили Ђорђе Јовановић (два пута), затим Ђековић и Кочић, али без успеха.

Чарапане је стигла и трећа казна. У самој завршници меча “резервиста” Удовичић је овериопобеду и по трећи пут натерао голмана Напретка да вади лопту из мреже за коначних 3:1.

Младост је прекинула низ од три пораза, отварила је трећу победу и са 12 бодова заузима 12. место на табели. Напредак је доживео укупно седми пораз, заузима 10 место на првенственој суперлигашкој лествици са 14 бодова.