Напредак остварио прву победу на припремама у Турској, Мариска Мерш из Луксембурга пала пред Чарапанима

Напредак је у другој припремној утакмици у Анталији, у Турској – победио са 2:1 екипу Мариска Мерш, члана елитне лиге Луксембурга. Чарапани су имали потпуну доминацију у првом полувремену, а Луксембуржани су само једном запретили.

У осмом минуту, после прекида, Мореира је убацио лопту пред Напретков гол, добро је скочио високи Родригез, али је његов ударац главом завршио ван оквира гола, па није ни било опасности за Савића. Чарапани су били у шанси већ у петом минуту, али је уследила добра интервенција одбране ривала након корнера, лопта је ипак стигла до Вукајловића, који је снажно шутирао са двадесетак метара, а голман Моусима је успео крајњим напором да је пошаље у корнер.

После фаула на ивици казненог простора у 14. минуту, уследио је слободан ударац за Крушевљане. Зличић је пронашао Ђорђа Јовановића, који је шутирао, али изнад гола.  Два пута су потом штопери луксембуршког тима вадили лопту са гол – линије. Коначно, у 38. минуту Крушевљани су повели са 1:0. Изведена је добра акција, прецизна комбинација, лопта је стигла до Мајдевца, који је снажно шутирао, голман Моусима је добро интервенисао, али “одбитак” је покупио Станојловић и пласирао лопту у небрањену мрежу.

После тога Луксембуржани су кренули на све или ништа, били врло груби, често претеривали са фаулима. То се опасно одразило на играче Напретка. Још у првом полувремену игру су морали да напусте млади Благојевић, којем је пукла аркада и Крстић, који је добио јак ударац коленом у мишић…

У другом полувремену виђена је нервозна игра, посебно код Луксембуржана. Марјановић је у 69. минуту имао изгледну прилику да дуплира предност, али није био прецизан. И како то обично бива у фудбалу уследила је казна. Луксембуржани су у 78. минуту успели да изједначе и то са пенала, преко Родригеза..

Чарапани су се бунили, протествовали, указујући судији да одбијена лопта са ноге у руку није пенал, али све је остало на судијском слободном уверењу и убеђењу. Пенал је искоришћен, па су Луксембуржани наставили да по сваку цену обезбеде реми. Правда је стигла у право време и Напредак је у самом финишу утакмице успео да постигне победоносни гол.

Марјановић је у 89. минуту идеално са десне стране асистирао Бојовићу на прву стативу, уследио је скок најбољег голгетера Суперлуге Србије и прецизан ударац главом за коначних 2:1.