Напредак одиграо прву припремну утакмицу, Рубин из Казања разбио Чарапане

Седмопласирана екипа Премијер лиге Русије – Рубин из Казања разбила Чарапане са 5:2 (1:2) у првој припремној утакмици у Анталији, у Турској. Шеф стручног штаба Напретка Владимир Гаћиновић је познатом руском тиму супротставио два састава, која су играла по 45 минута, а Рубин је у јачој екипи играо у другом полувремену.

Према речима Сање Милутиновић, ПР Напретка, Рубин из другог полувремена је и права српска колонија, на челу са капитеном Игором Вујачићем, бившим фудбалером Партизана, који предводи овај тим на терену, а боје екипе из Казања бране и Чумић, Дрезгић, Ранђеловић, као и сјајни нападач Даку, рођен у Србији, сада репрезентативац Албаније.

“Наш тим је био много бољи у првом полувремену. Повели смо у 15. минуту преко Станојловића, кога је лепо проиграо Вукајловић. Руси су изједначили у 27. минуту преко Ломовицког. Само четири минута касније стигли смо до новог вођства, а погодио је Зличић, на асистенцију Ђорђа Јовановића. До краја првог дела утакмице било је шанси и за убедљивије вођство, а најбоља је виђена у 37. минуту када је Зличић упослио Ђорђа Јовановића. Уследио је шут под пречку, али је голман Рубина Дјупин успео да избаци лопту у корнер”, каже госпођа Милутиновић.

У наставку доминација тима из Казања. Голове су постигли: Тахеро (54. минут), Даку (58.), Кабутов (65.), а у самом финишу уследио је и аутогол Мршића за коначни резултат 2:5.

У првом полувремену Напредак је играо у саставу: Савић, С.Јовановић, Ђековић, Маринковић, Вукајловић, Љубомирац, Крстић, Ђ. Јовановић, Зличић, Станојловић, Бојовић. У другом делу утакмице су наступили: Бајић, Стевановић, Мршић, Благојевић, Јовић, Садиковић, Марјановић, Томић, Стоиљковић, Бастајић, Мајдевац.

Следећу утакмицу Чарапани играју за три дана против екипе Мариска Мерш из Луксембурга.