Напредак победио екипу Спартака у Суботици, победа стигла у последњи час!

Напредак је прекинуо црни низ на старту Супер лиге Србије и коначно остварио прву победу. Савладана је екипа Спартака у Суботици са 3: 1 и тако је настављена лепа традиција у гостовањима Чарапана на северу Бачке.

Према речима Сање Милутиновић, пр Напретка, Крушевљани су стигли до вођства у 19. минуту после корнера, када је Мршић на несвакидашњи начин затресао мрежу Манојловића. Дочекао је лопту главом, склизнула му је на ногу и одбила се у мрежу.

Ако је први гол био срећан, други је био мајсторски, из акције достојне оне са европских утакмица. Играо се 40. минут. Стоиљковић је на идеално упослио Ђорђа Јовановића са леве стране и – уследио је погодак и дуплирано вођство гостију – 2:0.

У 51. минуту могао је Ненадовић да отклони све дилеме, али није најбоље захватио лопту после асистенције Љубомирца и голман Манојловић је успео да отклони опасност. Уследила је потом жестока офанзива домаћих, који су се често у завршници напада појављивали са седморицом играча. После неколико добрих прилика Јоцић је преполовио заостатак у 66. минуту, Бугарин у 73. погодио стативу…

Тек у финишу успели су фудбалери Напретка да пребаце тежиште игре пред гол Спартака. У 88. минуту, после контранапада, изашао је Станојловић пред голмана Манојловића, покушао ђ искоса, са десне стране, да га лобује, али погодио само спољни део мреже. У следећем нападу је, ипак погодио мету.

Добро су комбиновали Крушевљани, Љубомирац је послао лопту пред гол домаћих, а Станојловић поред Керкеза успео главом да је преусмери у небрањени део мреже за коначних Спартак – Напредак 1:3.