Напредак у Суботици победио Спартак са 2:1, Чарапани очерупали голубове!

Најбољу утакмицу у досадашњем току Моцарт Бет Супер лиге Србије Напредак је одиграо у 10. колу шампионата. Чарапани су надиграли Спартак у Суботици и славили са 2:1, стрелци за Крушевљане били су Марко Шарић у 11. и Немања Ђековић у 64. минуту, а почасни погодак за домаћина постигао је Марко Обрадовић у 85. минуту.

Чарапани су остварили другу узастопну победу, а Суботичани су продужили своју агонију, петим мечом без победе. Шарић је поново наговестио победу Чарапана, Ђековић доказао свој квалитет, а и сви остали су заслужили високу оцену. Фудбалери Напретка су били максимално борбени и агресивни, а уз мало среће могли су и убедљивије да славе.

Утакмица за Напредак је почела на најбољи могући начин. У 10. минуту Ђорђе Јовановић је са десне стране упутио употребљиви центаршут, Шарић је био присебан и савладао голмана Спартака. Бојан Матић је у 24. минуту био у изгледној шанси да повећа воћство, али је шутирао за мало поред гола. Шарић је био у доброј прилици за гол, после Матићеве асистенције у 38. минуту, али је лопта фијукнула поред стативе.

Домаћин је запретио само два пута, прво у 17. минуту, када је Бјеловић погодио спољни део мреже и у 40. минуту, после шута Тодоровског, одлично је интервенисао Петрић.

Шарић је могао да буде јунак вечери, у 58. минуту успешнији од њега био је голман Суботичана Манојловић. Другу шансу у другом полувремену Чарапани већ нису смели да промаше. У 64. минуту Крстић је извео прекид, а на другој стативи и на правом месту нашао се Ђековић и главом убацио лопту у мрежу за 0:2.

Уместо да Крушевљани утакмицу мирно приведу крају и да одиграју без ризика, уследио је пад концентације у њиховим редовима. У самом финишу утакмице, у 88. минуту, плави са самог севера Србије су успели да преполове предност гостију, преко Обрадовића, и поставе коначни резултат меча 2:1. Додуше, покушавали су, после почасног поготка, да дођу до ремија, али нису имали ни среће, ни снаге за тотални преокрет.

Напредак је постигао другу узастопну победу у првенству и са осам бодова се попео на 13. место на табели. Спартак је на 10. месту са 10 освојених бодова. У наредном колу Напредак ће дочекати Раднички 1923 из Крагујевца, а Спартак ће гостовати Младости ГАТ у Новом Саду.