Напредак победио Колубару у Лазаревцу, Чарапани се вратили у борбу за плеј – оф

Један од ретких клубова у Супер лиги Србије са којима је Напредак у овој сезони освојио свих шест бодова је Колубара. Јесенас је било у Крушевцу убедљиво 4:0, а данас су Чарапани однели сва три бода из Лазаревца (0:1).

Напредак је данас играо стрпљиво, баш онако како тренер Драган Перишић тражи и испало је по оној народној – стрпљен спашен. Чарапани су славили минималним резултатом, а гол одлуке је постигао Немања Крстић ударцем са 11 метара у 74. минуту.

Напредак је данас био доминатнији, имао већи посед лопте и бољу организацију, која је донела и победу. Крстић је био јунак утакмице, одлично је изводио прекиде и ређале су се шансе за госте. Бојан Чечарић је одлично шутирао главом после корнера, али је голман домаћина још боље одбранио. Болха је добро реаговао после још једног корнера гостију, али се Колубара одбранила.

Багарић и Ђурановић су покушавали да угроже голмана Петрића, али је голман Чарапана данас био у врхунској форми. Бастајић је одлично упослио Ђорђа Јовановића, али се млади нападач гостију прописно обрукао, јер је врло лоше шутирао са петерца.

У другом полувремену покушаји на обе стране, а онда се десио кључни моменат на утакмици. Бастајић је одлично шутирао ка голу ривала из Лазаревца, али је лопту неправилно зауставио Милићевић и судија Ђорђевић је показао на белу тачку. Сигуран егзекутор са креча био је Немања Крстић и тако донео вођство и, на крају, победу Напретку.