Напредак се и даље појачава за пут у Европу, Небојша Бастајић стигао и заблистао

Напредак из дана у дан постаје све јачи. У Чарапанске боје обукла се још једна ласта са севера Србије. Нови члан Клуба постао је искусни крилни нападач Небојша Бастајић, који стиже из Војводине, а обавезао се на двогодишњу верност крушевачким црвено белима.

Повратак Филипа Малбашића у Војводину отворио је пут Бастајићу да се пресели у Крушевац. Тако се остварила жеља тренера Душана Ђорђевића још пре почетка припрема да доведе овог офанзивца и видело се да је био у праву.

У богатој фудбалској каријери Бастајић је играо и за Вождовац, Бежанију, Смедерево, ТСЦ, Инђију… а на међународној сцени за Ватаниакос из Грчке и за Бангкок са Тајланда. Ново појачање имало је право наступа против Јавора из Ивањице и шансу да се представи Напретковој публици на стадиону Младост.

У Напретковој катастрофи (2:4) једина светла тачка управо је био Бастајић. Ушао је са клупе и дао два гола у 80. и 87. минуту и ублажио убедљив пораз од новог суперлигаша. То су била прва два гола после десет утакмица без погодака у противничке мреже, тачно 980 минута, још од утакмице са Металцем (11. априла ове године).

Напредак и даље тражи класичног центарфора, у кулоарима се помињу разна имена, а најзвучније је Бојан Матић, некадашњи нападач Војводине и Партизана. Све зависи од преговора и других околности, али не би било изненађење да Бастајићев саиграч обуче црвено бели дрес клуба из Лазаревог града.

На утакмици против Јавора видело се и да много шкрипи и у одбрани, па стручном штабу преостаје хитан задатак да среди ситуацију у тиму или да поднесе оставку.