Напредак победио Нафту из Лендаве, прорадила чарапанска навала

Напредак је тек у трећој контролној утакмици на припремама у Словенији показао одлично издање и остварио убедљиву победу од 3:0 против Нафте из Лендаве. Двоструки стрелац је био искусни новајлија Томић, а у стрелце се уписао и млади нападач Бојовић.

Чарапани су у првој утакмици одиграли нерешено са Истром (1:1), а затим изгубили од Рудеша из Загреба (1:0) који тренира легенда југословенског фудбала Роберт Просинечки, па је са нестрпљењем очекиван трећи меч на припремама у Словенији.

Драган Перишић, шеф стручног штаба Напретка, против Нафте извео је тим за који су наступила шесторица новајлија и четири омладинца, а капитенску траку је понео леви бек Никола Вукајловић. Крушевљани су офанзивно кренули од самог старта, а прву изгледну шансу пропустио је омладинац Страхиња Ристић већ у другом минуту.

Ђорђе Котлајић је могао да се упише у стрелце неколико минута касније, а затим је Марко Бојовић у 18. минуту постигао водећи гол. Врло брзо Крушевљани су могли да дуплирају предност, али је статива спасила словеначког друголигаша.

Кормилар чарапанског брода је извршио промене у другом полувремену и оне су дале ефекте. Новајлија Бранислав Томић се опасно разиграо и дао два гола. Утакмица је преломљена у 61. минуту када је уследила добро организована контра и Томић био егзекутор. Други гол овај играч је постигао у 81. минуту и поставио коначни резултат од 3:0.

У среду је на програму последња провера, ривал ће Напретку бити Цеље, вицешампион Словеније, а у четвртак се Чарапани враћају у Крушевац.