Напредак поражен у Новом Саду од Војводине, дебакл Чарапана на “Карађорђу”

Напредак је доживео прави дебакл на “Карађорђу”, изгубивши од Војводине са чак 5:0. Новосађани су повели у 14. минуту и од старта утакмице најавили велику офанзиву на гол Напретка. Лазаревић је центрирао, а Ивановић је главом пласирао лопту у мрежу. У завршној трећини првог полувремена погађали су Радуловић, Кораћ и Савићевић, за 4:0 после првог дела утакмице.

У наставку су Чарапани створили неколико шанси пред голом Новосађана. У року од два минута (50. и 51.) претили су, прво Маринковић, потом Бастајић, али је голман Царевић био на висини задатка. На супротној страни, у 57. минуту, морао је млађани Балевић, који је имао и неколико добрих интервенција, по пети пут да капитулира. У листу стрелаца се уписао и капитен Воше Зукић и поставио коначни резултат меча – 5:0.

У последњих пола сата Чарапани су покушавали да постигну бар почани погодак. Марјановић је у 62. минуту изблокиран, а у 83. је тукао за мало поред гола. Дефанзивац домаћих Ђорђевић је у 75. успео да блокира ударац Мајдевца, а после одличног ударца Станојловића са ивице казненог простора у 84. минуту, голман Царевић је скренуо лопту у корнер.

У следећем колу, већ у четвртак (19 часова), Напредак дочекује Црвену Звезду.