Напредак у Крушевцу изгубио од Радника, бодови спаса отишли у Сурдулицу

Напредак својим верним навијачима приређује варијанту топло – хладно у Плеј – ауту Супер лиге Србије. После одличне утакмице у Лучанима и тријумфа над домаћином, екипом Младости, на стадиону “Младост” у Крушевцу Чарапани су приредили навијачима хладан туш и изгубили од сурдуличког Радника са 0:1.

Прво полувреме је било за заборав, ништа се значајно није дешавало. Узбуђења су уследила тек у другом полувремену. У 75. минуту, после асистенције Кнежевића, Бастајић је био непрецизан. Голман гостију је направио лепу параду у празно, а лопта је отишла изнад пречке. Исти играч је покушао и у 83. минуту да изненади голмана гостију, али неуспешно.

Како то обично бива у фудбалу – за промашаје стиже казна. Сурдуличани су били близу вођства у финишу првог поувремена, када је Савић успео да сачува мрежу испред Лазића, потом и Суботића. Опасно су гости запретили у 83. минуту, поново се истакао Савић, а на крају, немоћан је био у последњим тренуцима утакмице.

Позајмљени играч Црвене Звезде свом новом тиму доноси бодове, тако је било и овога пута, Андрија Радуловић био је прецизан за победу гостију и за коначних 0:1. Шеф стручног штаба Чарапана Драган Перишић био је самокритичан после утакмице и преузео је одговорност на себе.

“Екипа је била далеко испод неопходног енергетског нивоа и то је моја кривица. Очигледно, после победе у Лучанима уследило је опуштање, које је било кобно и далеко мотивисанији Радник је однео сва три бода из Крушевца, а тежег пораза спасио нас голман Савић, који је у неколико наврата одлично интервенисао”, изјавио је кормилар чарапанског брода, који је данас привремено потонуо, али ће опстати у Супер лиги Србије.