Напредак прегазио Колубару у Крушевцу (4:0), величанствена победа Чарапана

Првооктобарско фудбалско вече под Багдалом је било величанствено. Чарапани су у потпуности разбили Колубару са 4:0, а да је било среће могло је бити још убедљивије. “Ово је јавни час фудбала наших играча, можемо још боље и ова велика победа је подстрек за даљи напредак на табели”, укратко је сумирао своје утиске и одушевљење тренер Душан Ђорђевић.

Колубара је у меч ушла амбициозно, претили су нападима, али им је голман Петрић наговестио да ће његова мрежа вечерас бити зачарана. После уводне офанзиве Лазаревчана, Чарапани су узвратили серијом нападачких акција. После одличне асистенције Марка Бастајића, Шарић је ударцем главом савладао Станивуковића у 11. минуту. Затим је на сцену ступио Марко Путинчанин и два пута се уписао у листу стрелаца и постао јунак вечери и то у 27. и 34. минуту. Оба гола су постигнута после корнера, које је сјајно извео Крстић.

На полувреме се отишло са убедљивом предношћу Крушевљана (3:0) и вером и надом да је утакмица добијена. Наравно, “рудари” из Лазаревца се нису предавали, било је измена и тактичких потеза тренера Ђурђевића, али све то није уродило плодом.

Чарапани су наставили са својим атацима ка противничком голу, имали неколико изгледних шанси, а тачку на овај сусрет ставио је Бојан Чечарић у 88. минуту, који је поентирао за убедљивих 4:0 и велико славље Чарапана у храму фудбала “Младост” под Багдалом. Напреткова рапсодија је дошла до пуног изражаја и наговестила боље дане за крушевачког суперлигаша, који се нада пласману у плеј оф.

Овом убедљивом победом у 13 колу Супер лиге Србије, Напредак је привремено избио на девето место на табели, чекају се преостале утакмице овог кола и приближио се на четири бода од плеј – офа. Крушевљани су забележили четврту победу у првенству и сада имају 14 бодова. Колубара је на осмом месту са 18 поена и последња у зони плеј офа.

У наредном колу Напредак ће гостовати Младости из Лучана, а Колубара ће дочекати Младост ГАТ.