Напредак у Крушевцу изгубио од Вождовца, невиђена брука Чарапана!

Напредак је желео прву пролећну победу у Супер лиги Србије, али од свега тога није било ништа. После ремија са Партизаном у Београду сви су се надали тријумфу против београдских змајева. Чарапани су стартовали са чак пет “бонус” играча, али ни то није оправдање. Одиграли су најслабију утакмицу другог дела сезоне и прописно се обрукали пред својој публиком.

Змајеви су из првог напада, који није деловао опасно, у 21. минуту успели да поведу са 1:0. Хајдин је центрирао са леве стране, на правом месту се нашао Ласицкас и главом погодио мрежу Васиљевића. Овај интернационалац је био готово нерешива енигма за крушевачку одбрану, стално је атаковао на гол Напретка, а дефанзива данас није била на висини задатка. Његовом асистенцијом у 47. минуту Ћирковић је повисио на 2:0, затим је погодио стативу у 53. минуту, а десет минута касније Васиљевић је успео да сачува своју мрежу.

Чарапани су у првом полувремену само два пута били у ситуацији да запрете голману Вождовца. Напредак је имао две полушансе до краја првог дела утакмице и ништа више. У 39. минуту Напредак је имао корнер, али је Ивезић интервенисао испред Ђековића, а два минута касније ударац Стефана Јовановића изблокирао је Миловић.

Катастрофа, а жели се плеј оф и такмичење у Европи!

Вождовац је наставио са својом офанзивном игром и то је уродило плодом на самом почетку другог полувремена, у 47. минуту Ћирковић је дуплирао предност свога тима и очитао лекцију домаћем тиму. Мелуновић је смањио на 2:1 само четири минута касније и још једноим доказао да је вансеријски играч и преко потребан Крушевљанима. Петар Ђуричковић је послао лопту у празан простор, а врсни нападач је рутински пласирао у мрежу.

Капитен Саша Марјановић је у 82. минуту покушао да учини нешто више за свој тим, лопта је ишла посред гола и није било опасности за гол Вождовца. Своју надмоћ гости су крунисали у 85. минуту преко Пантовића, а домаћину оставили бригу и велике проблеме у борби да сачувају осмо место на којем се налазе.

Време је да се постави питање поверења у Стручни штаб, јер су резултати у другом делу сезоне поражавајући и све остварено јесенас се стално просипа и код куће и у гостима. Можда је и време за промене.